NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile czasu trwa przygotowanie projektu?

Zależne jest to od wybranego wariantu. Czy zostanie wybrany projekt koncepcyjny czy wykonawczy( kompleksowy). Wpływ na czas przygotowania projektu, również maja poszczególne etapy oraz projektowana powierzchnia. Jeśli na poszczególnych etapach wprowadzane są zmiany na prośbę klienta, również wpływa to na wydłużenie prac projektowych. Zazwyczaj przygotowanie projektu kompletnego trwa, około 3 miesięcy.

Czym się różni projekt koncepcyjny od kompleksowego ( wykonawczego)?

Szczegółowy zakres poszczególnych wariantów projektu został przedstawiony w OFERCIE. Niemniej jednak projekt koncepcyjny jest wizualnym przedstawieniem przestrzeni, w postaci wizualizacji i modelów 3D. Nie zawiera jednak pakietu rysunków technicznych, zestawienia wyposażenia, detali technicznych na podstawie, których wykonawcy mogą realizować projekt na budowie.

Kiedy najlepiej zgłosić się z zapytaniem o projekt, do architekta wnętrz?

Najpóźniej 2-3 miesiące przed planowanym remontem lub odbiorem mieszkania. Tyle mniej więcej trwa przygotowanie projektu. Warto jednak nie zwlekać na ostatnią chwilę, bowiem może się okazać, że przy dużej ilości projektów nie zawsze znajdzie się wolny termin😉